saerch

Nugaros problemos

                 Nugaros problemos / Dažniausios problemos / Kaip pasirinkti geriausią pasirinkimą ...


Sėdėjimas neturėtų būti tik patogus, jis turėtų būti sveikesnis.
Palaipsniui besikeičiant darbo pobūdžiui, laikas, kurį sėdime ilgėja. Jei mes kasdien praleidžiame šešias ar daugiau valandų sėdėdami darbe, o papildomai penkias valandas mašinoje, žiūrėdami TV, prie pietų stalo, kine ar teatre, mes galime gauti neįtikėtinas 80 tūksnačių valandų per savo gyvenimą. Ir kokia sėdėjimo rūšis yra tai?
 

Atsakymą galima gauti iš neseniai atliktų tyrimų:
Beveik 67% visų biuro drabuotojų sėdi netaisyklingai. Kokios to yra pasekmės? Sveikatos problemos, sumažėjęs drabo efektyvumas ir mažesnė motyvacija dirbti.
 

 

Dažniausios problemos


Didžiausios problemos, su kuriomis susiduria mūsų sveikata dažniausiai yra įtakojama sustingusios laikysenos kol sėdime. Sveikatos negalavimai gali pasirodyti tokie kaip nugaros skausmas, galvos skausmas, netinkama kraujo apytaka, venų varikozė, virškinimo ir kvėpavimo nusiskundimai, raumenų mėšlungis ir įtampa. Mūsų stuburas laiko visą kūną vertikalioje padėtyje ir dalyvauja beveik visame mūsų judėjime - nuo telefono kėlimo iki vaikščiojimo. Jo dviguba S-formos kreivė yra būtina išlaikyti mūsų kūnus gerai subalansuotus. Didžiausia kreivė susideda iš penkių apatinių stuburo slankstelių, todėl jie turi išlaikyti didžiausią svorį ir atlaikyti didžiausią apkrovą. Raumenys vaidina svarbų vaidmenį nugaros skausmo ir stuburo ligų vystimuisi. Neteisingas raumenų įtempimas gali sukelti nesubalansuotą veiksmą panašų į svirties veiksmą.
Mūsų raumenų koordinavimas gali būti daugiau ar mažiau paveiktas dviem būdais: mūsų raumenys dažnai yra silpni, bet jie susiduria su padidėjusia įtampa vienodai dažnai. Nors nugaros problemas dažniausiai sukelia raumenys, jie dažniausiai pasireiškia kaip sugadinti stuburo diskai ir susidėvėjusios mūsų sąnarių kremzlės.
Kremzlėse nėra jokių kraujagyslių. Paprastai sakoma, kad jos gauna mitybą sugeriant maistines medžiagas iš savo aplinkos, o atliekų medžiagos, tokios kaip produktų apykaitos kelionės priešinga kryptimi – tarsi kempinė būna suspausta. Sugėrimas ir išstūmimas turi keistis reguliariais intervalais, kad metabolizmas kremzlėse galėtų optimaliai judėti. Per statinę apkrovą, sėdint, išstūmimas yra paplitęs tik keliomis maistinėmis medžiagomis patenkančiomis į kremzles.


Sėdint stuburo diskai yra nuolat suspausti ir veikiami per didelį stresą, kuris yra iki 50% didesnis negu stovint. Sėdėjimas įtakoja įtampą kūne. Skandinavijos tyrimai parodė, kad įtampa yra net dviguba rašant mašinėle. Rašant kompiuterio klaviatūra padidina įtampą apie du kartus daugiau, negu rašant mašinėle!
 

 

Kas yra sveika?


Mes galime rasti sveiką sėdėjimo sprendimą, taip vadinamame dinaminiame sėdėjime
, kad asmuo, keistų pozas, kiek reikia. Vertikali sėdėjimo laikysena gali būti palaikoma tinkamos formos sėdyne ir atlošu, ypatingą dėmesį skiriant juosmens ir dubens sričių atramai. Svarbu, kad darbo kėdė leidžia mums judėjimą pirmyn (darbo poza), taip pat mūsų kūno judėjimą atgal (atsipalaidavimo poza), su nuolatine nugaros atrama. Vienu metu atlošo ir sėdynės - vadinamasis sinchroninis mechanizmas - judėjimas leis mums atsilošti su apatine kūno dalimi, likusią net po kelis kartus tiesinimo tokioje pačioje padėtyje, ant sėdynės, todėl kūnas gali būti ant kėdės įstatytas į optimalią padėtį. Dėl sinchroninio mechanizmo, mūsų nugara yra nuolat veikiama atlošo spaudimo, kuris neleidžia nugaros raumenims susilpnėti. Sinchroninis mechanizmas užtikrina, kad atlošą ir sėdynės atramas būtų galima reguliuoti mūsų kūno judėjimu, mes kalbame apie vadinamąjį aktyvų sėdėjimą. Kėdė leidžia koreguoti pasipriešinimą svyruojant tarp 50 ir 125 kg kūno svorio, kad tiktų skirtingoms svorio kategorijoms. Sėdynės priekinis kraštas turi būti apvalintas, kad nedarytų spaudimo kraujagyslėse po keliais.

 


Kaip teisingai pasirinkti?


Ką tiksliai reiškia sėdėti tinkamai „sveikai“, o ypač, kurios baldų funkcijos padeda mums pasirinkti tinkamą sėdėjimo padėtį? Kėdės turi keletą kontroliuojančių elementų, kuriuos gamintojai bando sumažinti, siūlydami lengvą kombinacijos kontroliavimą kartu su visokių paskirčių sėdynės ir atlošo formavimu. Kiekvienas kėdės modelių rinkinys siūlo platų dangos ir paviršių, taip pat ratukų tipų, porankiai medžiagų ir formų asortimentą.
 
Susisiekite su mumis!
Darbo dienomis 8-17 h konsultuojame telefonu: +370 646 09666
Kitu laiku galite kreiptis rašydami mums
Naujienlaiškis
© 2012 IĮ "OPTUMA" visos teisės saugomos